Районний семінар музичних керівників ЗДО

20 грудня у закладі дошкільної освіти №2 «Теремок» пройшов семінар музичних керівників Лохвицького району, Сенчанської та Лохвицької ОТГ. Темою професійного зібрання було упровадження у освітню роботу ЗДО методу ініціативної творчої групи з питання впливу оформлення середовища та музичного виховання на творчий розвиток дошкільника.
Гостей зустріли казкові герої (ростові ляльки, виготовлені працівниками дитсадка) веселою музичною руханкою, що додала присутнім позитивного налаштування на роботу.
Вихователь-методист Антоніна Валеріївна Заславець поділилася досвідом роботи з організації ініціативної творчої групи у дошкільному закладі. Адже, лише в згуртованому творчому колективі можна досягати творчих успіхів. Підтвердженням цього стала відео презентація «Ініціативна творча група – команда креативних однодумців», що викликала жваве захоплення серед присутніх.
На семінарі пройшло підсумкове засідання творчої групи з виготовлення музичних інструментів для шумового оркестру з підручного матеріалу (керівник творчої групи Валерій Олексійович Самофал). Вихователі представили на розсуд журі незвичні музичні вироби з предметів, які зазвичай ми просто викидаємо як непотріб. Це: тріщали з картонних упаковок, наповнені різними крупами; маракаси з пляшок та металевих банок з-під напоїв; тамбурин з яєць кіндер сюрпризу… Найкращою визнано шумову цукерку з циліндра для силіконових лопаточок, оздобленого різнокольоровими кришечками з пластикових пляшок. Гості особисто перевірили інноваційні інструменти в дії, створивши імпровізований шумовий оркестр, що звучав професійно і колоритно.
Практичний психолог Валентина Петрівна Клем провела для гостей тренінг «Вплив музики на настрій». Після наведених цікавих фактів присутні на малюнках відтворювали стан настрою під час звучання різних мелодій. Чарівні мелодії нашого земляка Ісаака Дунаєвського (у січні наступного року відзначатиметься 120 років від дня народження) перетворилися на незвичні кольорові гами. На завершення тренінгу кожен учасник отримав різнобарвну нотку-посмішку.
Учасники заходу ознайомилися з освітнім середовищем «Теремка», оглянули холи і групові приміщення, які у переддень Новорічних свят перетворилися на сюжети зимової казки.
Вихованці старшої групи «Веселка», разом з вихователем Ніна Василівна Фесун, запросили гостей у незвичну Новорічну подорож по країнах світу. Маленькі артисти у яскравих костюмах, що виготовили батьки, перевтілилися на представників різних народів світу, граційно виконували танці, злагоджено співали хорові пісні, декламували вірші, вправно грали на музичних інструментах. Упродовж дійства весела Баба Яга (роль якої феєрично зіграла вихователь Юлія Анатоліївна Споденейко) та добрий Дід Мороз (вихователь Анна Олексіївна Сніжко) створювали неймовірну атмосферу веселощів та позитиву. Дітлахи отримали від Діда Мороза солодощі, а гості від Баби Яги – булочки у формі скрипічного ключа.
При підведенні підсумків заходу методист РМК Наталія Іванівна Чірікова надала методичні рекомендації, подякувала працівникам «Теремка» за творчу злагоджену роботу.

[Наверх]